Wycieczki na zamówienie - Cennik

W naszej ofercie znajdują się wycieczki klasyczne (przedstawienie najważniejszych zabytków miasta) oraz tematyczne. Wspólnie z zespołem gryturystyczne.pl możemy zorganizować wyjątkowe zwiedzanie Poznania będące połączeniem spaceru z przewodnikiem i gry miejskiej, podczas której podzieleni na zespoły uczestnicy samodzielnie odkrywają miejskie tajemnice. Obsługujemy zarówno turystów indywidualnych, jak i zorganizowane grupy. Jesteśmy elastyczni w zakresie treści wycieczek, a także terminu oraz czasu ich trwania. Kultywując poznański etos pracy, działamy oczywiście w pełni legalnie – wystawiamy faktury za nasze usługi. Pragniemy jednak podkreślić, że przynajmniej w jednym punkcie łamiemy stereotypy o poznaniakach - oferujemy przystępne ceny.

 

Ostrów Tumski i Śródka | Stare Miasto | Dzielnica Zamkowa

Wycieczki tematyczne na zamówienie | Zwiedzanie z grą miejską | Własny pomysł na wycieczkę

Cennik | Regulamin | Kontakt


OFERTA

Ostrów Tumski i Śródka - tu zaczęła się Polska! (1,5-2 h)

Najstarsza część Poznania, wyspa zlokalizowana w widłach Warty i Cybiny. Jest wielce prawdopodobne, że w 966 roku Mieszko I przyjął na Ostrowie Tumskim chrzest, co uważa się za początek historii naszego państwa. Dziś to niesamowicie malownicze i ciche miejsce, prawdziwa oaza spokoju w sercu milionowej aglomeracji!

Najważniejsze obiekty na trasie zwiedzania: bazylika archikatedralna (z podziemiami i Złotą Kaplicą), palatium Mieszka I, Psałteria, Akademia Lubrańskiego, Śluza Tumska, Most Jordana, Pałac Arcybiskupi.
Bilety wstępu: katedra (5 zł ulgowy, 6 zł normalny)
Możliwe rozszerzenie zwiedzania: Brama Poznania, Rezerwat Archeologiczny Genius Loci, Muzeum Archidiecezjalne.

 

Stare Miasto, czyli koziołki i nie tylko! (1,5-2 h)

Stare Miasto powstało w 1253 r., kiedy to Poznań został lokowany na lewym brzegu Warty (gród na Ostrowie Tumskim był już wtedy za mały). Dziś to najbardziej uczęszczane przez turystów miejsce, pełne urokliwych zakątków, pięknych kamienic i budzących zachwyt zabytków, z ratuszem i farą na czele.

Najważniejsze obiekty na trasie zwiedzania: ratusz (o 12:00 koziołki), kościół św. Stanisława Biskupa (fara - zwiedzamy wnętrze) wraz z Kolegium Jezuickim, Zamek Królewski, Pręgierz, Studzienka Bamberki, Muzeum Narodowe, pałac Górków.
Możliwe rozszerzenie zwiedzania: Rogalowe Muzeum Poznania, ratusz (wnętrza - Muzeum Historii Miasta Poznania), Makieta Dawnego Poznania, Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918/19, punkt widokowy na Zamku Królewskim.

 

Od placu Wolności do Dzielnicy Zamkowej (1,5-2 h)

Jeśli szukamy w Poznaniu miejsc, w których działy się najważniejsze rzeczy w XIX i XX-wiecznej historii miasta to jest to niewątpliwie obszar od placu Wolności do Dzielnicy Zamkowej. Ten spacer to zarówno opowieść o wielkiej historii (zmagania z zaborcą, Powstanie Wielkopolskie, Enigma, Poznański Czerwiec '56), jak i o ciekawej architekturze (Biblioteka Raczyńskich, Okrąglak, Dzielnica Zamkowa).

Najważniejsze obiekty na trasie zwiedzania: Hotel Bazar, Biblioteka Raczyńskich, Teatr Polski, Okrąglak, Zamek Cesarski (także wnętrze), Pomnik Kryptologów, Pomnik Poznańskiego Czerwca '56.
Możliwe rozszerzenie zwiedzania: szczegółowe zwiedzanie Zamku Cesarskiego, Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec '56.

 

Wycieczki tematyczne, czyli niestandardowo i nieszablonowo (1,5-3 h)

Od 2012 roku organizujemy w Poznaniu otwarte spacery tematyczne. Mają one różną tematykę - zdarza się, że pokazujemy mniej znane poznańskie fyrtle, takie jak Łazarz, Kobylepole, Główna czy tereny nadwarciańskie, innym razem opowiadamy o mieszkańcach Poznania (spacery, których tematem były: znane i nieznane poznanianki, poznańscy podróżnicy, związani ze stolicą Wielkopolski Żydzi czy rodzina Borejków), a czasami oprowadzamy śladami wydarzeń historycznych (Powstanie Wielkopolskie, Poznański Czerwiec '56 i historia poznańskiej kolei).

W wybranym terminie możemy powtórzyć taki spacer na zamówienie! Pełna lista zrealizowanych spacerów znajduje się tutaj - spośród nich możemy powtórzyć te, które są oznaczone znakiem gwiazdki: .

 

Zwiedzanie z grą miejską

We współpracy z zespołem gryturystyczne.pl oferujemy zwiedzanie Poznania z grą miejską.

Podstawowe propozycje zwiedzania z grą miejską (dla grup do ok. 30 osób):

Ostrów Tumski (od 10 roku życia, ok. 3 h) - po grze zwiedzanie katedry.
Dzielnica Zamkowa (od 10 roku życia, ok. 2 h) - po grze zwiedzanie Zamku Cesarskiego.
Śladami Enigmy - Łamacze szyfrów (od 13 roku życia, ok. 3-4 h) - po grze zwiedzanie Zamku Cesarskiego.

Uwaga! Na czas gry grupa musi zostać podzielona na kilkuosobowe zespoły (opiekunowie dołączają do grup lub zezwalają podopiecznym na samodzielne poruszanie się). Zwiedzanie połączone z grami miejskimi podlega zawsze indywidualnej wycenie.

 

Własny pomysł na zwiedzanie i inne usługi

Jeśli żadna z zaproponowanych powyżej propozycji nie spełnia Twoich oczekiwań skontaktuj się z nami i zaproponuj swój pomysł na zwiedzanie miasta, a my dołożymy wszelkich starań, aby zorganizować taką wycieczkę dla Ciebie. Mamy doświadczenie w organizowaniu nietypowych zleceń takich jak np. wycieczki dla wymian międzynarodowych, zwiedzanie najwyższych punktów Poznania czy spacery-warsztaty dedykowane najmłodszym (od 6 roku życia). W niektórych przypadkach opracowanie takiego programu może podlegać indywidualnej wycenie.

Dodatkowo nasze wycieczki możemy urozmaicić degustacją rogali świętomarcińskich w Cafe Misja, na życzenie grup pośredniczymy w zorganizowaniu wyżywienia, doradzamy także w kwestii noclegów. Pomagamy również przy planowaniu pobytów w Poznaniu i najbliższej okolicy. W razie pytań - prosimy o kontakt.

 

Do góry


 

CENNIK

(dotyczy wyłącznie wycieczek na zamówienie)


 

CZAS

   

 JĘZYK POLSKI

   

JĘZYK OBCY
(angielski, niemiecki, hiszpański)

do 2 h

260 zł

350 zł

2-3 h

350 zł

450 zł

3-4 h

430 zł

540 zł

kolejna godzina

70 zł

90 zł

Wszystkie podane ceny to ceny brutto. Wycieczki z grą miejską, jak również inne nietypowe zlecenia, podlegają każdorazowo indywidualnej wycenie.

Do góry


 

REGULAMIN WYCIECZEK

 

 1. Wycieczki realizowane w niżej podanych terminach są droższe o 30%:
  a) wycieczki rozpoczynające się przed 7:00 i po 19:00;
  b) wycieczki odbywające się w Nowy Rok (1.01), Święto Trzech Króli (6.01), Wielki Piątek, Wielką Sobotę, Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny, Wszystkich Świętych (1.11), wigilię (24.12), Święta Bożego Narodzenia (25-26.12) i Sylwestra (31.12). 
 2. Grupy powyżej 50 osób wymagają wynajęcia drugiego przewodnika.
 3. Ceny nie obejmują kosztów dodatkowych, takich jak bilety wstępu (np. do muzeów), koszty transportu itp.
 4. Termin anulowania usługi przewodnickiej wynosi najpóźniej 48 godzin przed rozpoczęciem wycieczki.
 5. W przypadku niestawienia się grupy w umówionym terminie bez uprzedzenia, zamawiający pokrywa koszty związane z dojazdem i oczekiwaniem przewodnika w wysokości 100 zł.
 6. W przypadku wycieczek odbywających się poza granicami Poznania, doliczane są koszty dojazdu przewodnika (podawane indywidualnie w zależności od miejsca rozpoczęcia), chyba że zamawiający zapewnia transport przewodnika do miejsca rozpoczęcia wycieczki oraz powrót do Poznania.
 7. Rozszerzone zlecenia, wymagające rezerwacji biletów wstępu, miejsc noclegowych, posiłków, środków transportu, związane z korzystaniem z gier miejskich czy systemów tour guide podlegają odrębnej wycenie.
 8. Na życzenie klienta wystawiamy faktury. Dla Państwa wygody prosimy o podanie danych do faktury wraz z zamówieniem (przed wycieczką).

 


 

ZAMÓWIENIA

Zamówienia prosimy składać poprzez formularz zamówienia wycieczki lub kierować na adres e-mail przewodnicy@popoznaniu.pl pamiętając o podaniu potrzebnych danych: data wycieczki, godzina rozpoczęcia, czas trwania, proponowany program, język spaceru oraz numer telefonu do kontaktu. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt poprzez podany wyżej e-mail (rekomendujemy tę formę) lub pod numerem telefonu: +48 884 605 305 (przez telefon przyjmujemy zamówienia tylko od grup seniorów).

 

Do góry

Niniejsza strona www nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.