PoKoziołki i Podwieczorki

PoKoziołki i Podwieczorki - otwarte spacery z przewodnikiem

Dziękujemy za wspólne zwiedzanie w 2018 r. Do zobaczenia wiosną 2019 r., na kolejnej edycji PoKoziołków! Przez cały rok zapraszamy na wycieczki tematyczne.

Od początku maja do końca września 2018 r., w każdą sobotę i niedzielę, zapraszamy na PoKoziołki - otwarte spacery po historycznym centrum miasta. Wycieczki zaczynają się o 12:05 przed Ratuszem. Czas trwania to ok. 1,5 godziny. W sobotę zapraszamy na zwiedzanie Starego Miasta, natomiast w niedzielę oprowadzamy inną trasą: od Starego Miasta do Dzielnicy Zamkowej. Spacery odbywają się w konwencji Free Walking Tours: wstępne zapisy nie są wymagane, oprowadzania odbywają się niezależnie od pogody i liczby uczestników, na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.

UWAGA NOWOŚĆ! Od sezonu 2018 zapraszamy w soboty lipca i sierpnia na Podwieczorki - dodatkowe, wieczorne wycieczki. Szczegóły poniżej.


 

W soboty oprowadzamy po trasie królewskiej:

Stare Miasto powstało w 1253 r., kiedy to Poznań został lokowany na lewym brzegu Warty (gród na Ostrowie Tumskim był już wtedy za mały). Dziś to najbardziej uczęszczane przez turystów miejsce, pełne urokliwych zakątków, pięknych kamienic i budzących zachwyt zabytków, z ratuszem i farą na czele.

Najważniejsze obiekty na trasie zwiedzania: ratusz (o 12:00 koziołki), kościół św. Stanisława Biskupa (fara) wraz z Kolegium Jezuickim, Zamek Królewski, Pręgierz, Studzienka Bamberki, Muzeum Narodowe, pałac Górków.

Przewodnik czeka w każdą sobotę od początku maja do końca września o 12:05 przed ratuszem.

 

W niedzielę zapraszamy na spacer trasą cesarską:

Jeśli szukamy w Poznaniu miejsc, w których działy się najważniejsze rzeczy w XIX i XX-wiecznej historii miasta to jest to niewątpliwie obszar od placu Wolności do Dzielnicy Zamkowej. Ten spacer to zarówno opowieść o wielkiej historii (zmagania z zaborcą, Powstanie Wielkopolskie, Enigma, Poznański Czerwiec '56), jak i o ciekawej architekturze (Biblioteka Raczyńskich, Okrąglak, Dzielnica Zamkowa).

Najważniejsze obiekty na trasie zwiedzania: Hotel Bazar, Biblioteka Raczyńskich, Teatr Polski, Okrąglak, Zamek Cesarski (także wnętrze), Pomnik Kryptologów, Pomnik Poznańskiego Czerwca '56.

Przewodnik czeka w każdą niedzielę od początku maja do końca września o 12:05 przed ratuszem.


 

W soboty lipca i sierpnia 2018 r. zapraszamy na Podwieczorki - dodatkowe, wieczorne spacery tematyczne:

7.07 Niepoważna wycieczka - Poznań w anegdocie i z przymrużeniem oka
14.07 Wojenny Poznań
21.07 Śladami Powstania Wielkopolskiego
28.07 Nieznane historie znanych miejsc, czyli na co nie ma czasu na tradycyjnej wycieczce
4.08 Na prawo Paryż, na lewo Berlin, czyli jak zwiedzić pół Europy nie ruszając się z Poznania
11.08 Krajobraz po bitwie - powojenny Poznań
18.08 Zakochany Poznań
25.08 Parki i place - zieleń i urbanistyka

Przewodnik czeka w każdą sobotę od początku lipca do końca sierpnia o 18:00 przed ratuszem.

Opisy spacerów można znaleźć tutaj.
WAŻNE! Zastrzegamy sobie prawo do zmiany tematu spaceru w sytuacjach losowych.Zobacz opinie o naszych wycieczkach na: